Pages Navigation Menu

parkietcompl - invest parkiet Gdynia, Warszawa

Wnęka prysznicowa – alternatywa dla kabiny

Wnęka prysznicowa – alternatywa dla kabiny

Kabina prysznicowa nie jest jedynym sposobem na zbudowanie przestrzeni do kąpieli pod natryskiem. Mając dużą, a niekoniecznie foremną łazienkę, można zdecydować się na umieszczenie prysznica we wnęce.

Co będzie do tego potrzebne. W wybranym miejscu należy położyć potrzebne instalacje, czyli doprowadzić rury, które podłączymy do baterii, oraz rurę odpływową. Następnie układamy kafelki, kratkę odpływu z syfonem, wreszcie samą baterię i rączkę prysznica. Na dużej przestrzeni warto zdecydować się na deszczownicę lub panel z dodatkowymi funkcjami masażu. Dla zabezpieczenia przed zachlapaniem reszty łazienki potrzebne będą drzwi prysznicowe wnękowe. Można je kupić w różnych rozmiarach, od 80 do nawet 200 cm szerokości.

 

Urządzając wnękę prysznicową zamiast kabiny, należy pamiętać, aby na ścianach pod kafelki zastosować specjalny podkład chroniący przed wilgocią. Zapobiegnie to rozwojowi pleśni.
Wnęka prysznicowa to rozwiązanie nie tylko ciekawe wizualnie. Można również dostosować przestrzeń do specjalnych potrzeb, np. dla osoby mającej trudności z poruszaniem się. Jeżeli nie mamy rzeczywistej wnęki o odpowiednich wymiarach, można postawić ścianę działową.