Pages Navigation Menu

parkietcompl - invest parkiet Gdynia, Warszawa

Dębowych podłóg czar… Deski podłogowe

Dębowych podłóg czar… Deski podłogowe

Dąb – drzewo opiewane w Polskiej literaturze, obecne na wielu obrazach. Drzewo, z którym wiąże się masa polskich legend i gawęd. Czy jest ktoś, kto nie wie, czym jest “Dąb Bartek”? Lub nie słyszał o “dębie Broniewskiego”? Być może, lecz wstyd powiedzieć “nie” . Dąb jest bowiem drzewem, z którego poniekąd wyrosła nasza tradycja. A raczej drzewem wyrosłym z naszej tradycji. Jest też jednym z najbardziej popularnych drzew, wykorzystywanym w polskim rzemiośle meblarskim czy snycerce (czyli rzeźbieniem przedmiotów użytkowych, np. jak szkatuły itd.).

 

Nic więc dziwnego, że to właśnie podłogi dębowe są w Polsce najbardziej popularne – choć nie zawsze tanie. Słyną jednak i z pięknego, unikalnego wyglądu, i z wielkiej wytrzymałości.
Deski podłogowe z tego materiału oferowane są nie tylko w wielu rozmiarach, cenach, ale też odcieniach, kolorach. Nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, by naturalnej barwie drewna nadać inny – bardziej odważny. Choć czy naprawdę warto? Czy nie lepiej zachować ich naturalne walory – i najwyżej je podkreślić, wydobyć? Nadać im głębię i blask? Wielu klientów twierdzi, że tak.