Pages Navigation Menu

parkietcompl - invest parkiet Gdynia, Warszawa

Czy błazenki nadają się do domowego akwarium?

Czy błazenki nadają się do domowego akwarium?

Jeśli jesteś na etapie zakładania domowego zbiornika morskiego, warto od razu zastanowić się nad zakupem błazenków. Te niewielkie i piękne rybki wnoszą wiele korzyści dla życia w akwarium. Jakie są najważniejsze z nich?

Błazenek hodowla, korzyści z występowania Amphiprionów w akwarium

Błazenki w środowisku naturalnym żyją w ciepłych wodach mórz tropikalnych i oceanów. Zamieszkują rafy koralowe. Szczególnie upodobały sobie ukwiały. Mają zdolność do wytwarzania śluzu, który sprawia, że koralowiec nie wyrządza im krzywdy. Rybki zyskują schronienie a ukwiał jest przez nie dokarmiany i czyszczony.

Dokładnie tak samo dzieje się również w akwariach. Błazenki są mocno terytorialnymi stworzeniami. Łatwo adaptują się do nowych warunków, dlatego nawet wrzucone do już zarybionego zbiornika, szybko znajdą terytorium dla siebie. Zazwyczaj będzie się ono znajdować właśnie w pobliżu ukwiału.
Niekiedy należy jednak uważać, gdyż błazenki czasami mają skłonność do wyjadania koralowcowi również i jego pożywienia. Trzeba zatem obserwować, jak rozwija się koegzystencja obu stworzeń.

Błazenki są łatwe w hodowli i stanowią ich zdecydowaną ozdobę.