Pages Navigation Menu

parkietcompl - invest parkiet Gdynia, Warszawa

Różne typy paneli podłogowych czyli panel winylowy grubość

Różne typy paneli podłogowych czyli panel winylowy grubość

Różne są typy wykończeń podłóg w domu, każdy może sobie wybrać taki jak mu się podoba i jaki będzie pasować do wystroju domu. Można jednak zauważyć, że największą popularnością cieszą się panele podłogowe, bo mają one wiele zalet. Montuje się je bardzo szybko i sprawnie, nie ma przy tym brudu i kurzu, można je zamontować na każdej powierzchni i w każdym pomieszczeniu. Jest ich także bardzo duży wybór.

Panele winylowe – zalety

Wśród paneli podłogowych, można wyróżnić w szczególny sposób panele winylowe. To rodzaj paneli, które o dziwo można zamontować zarówno na ścianie jak i na podłodze, są więc one wielofunkcyjne. Panele winylowe są dosyć charakterystyczne, bo z wyglądu mogą przypominać każdy inny materiał wykończeniowy. Trzeba się więc im dokładnie przyjrzeć, by stwierdzić, że są to panele winylowe. Mogą one być wykończone w różne desenie, mogą przypominać drewno, kamień, papier, tkaninę. Są one gładkie i efektowne, łatwo się je utrzymuje w czystości. Nic więc dziwnego, że na całym świecie cieszą się one tak dużym zainteresowaniem.

Rodzaje paneli winylowych: grubość

Panele winylowe można podzielić ze względu na deseń, w jakim są wykończone. Ale można je też podzielić ze względu na ich grubość. Tak jak zwykłe panele podłogowe, również panele winylowe mają różne klasy ścieralności, ich klasa ścieralności zależy od ich wierzchniej powłoki a także od grubości. Panel winylowy grubość może mieć dowolną, zacząwszy od kilku milimetrów nawet do kilkunastu milimetrów. Wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać, czy panele mają wygłuszać pomieszczenie, czy mają być bardzo solidne i trwałe, czy mają się znaleźć w pomieszczeniach nieustannie użytkowanych. Czym grubszy panel, tym jest wytrzymalszy, trwalszy i solidniejszy, zazwyczaj więc ludzie decydują się na zakup paneli winylowych o dosyć sporej grubości. Bo takie panele winylowe o dużej grubości, to inwestycja w przyszłość, w pięknie urządzony dom, dom, który będzie praktycznym funkcjonalny i piękny.