Pages Navigation Menu

parkietcompl - invest parkiet Gdynia, Warszawa

Własnoręczny montaż paneli domu. Czyli układanie paneli w jodełkę

Własnoręczny montaż paneli domu. Czyli układanie paneli w jodełkę

Wiele rzeczy w domu można zrobić samemu, także mały remont. Są pewne czynności do których wcale nie trzeba wzywać fachowców, bez problemu poradzimy sobie z nimi zupełnie sami. Do takich czynności związanych z remontem, na pewno możemy zaliczyć montaż paneli podłogowych. Panele podłogowe to jedno z najbardziej popularnych rozwiązań do wykończenia podłóg, a to, że można je zamontować zupełnie samemu, jest ich dodatkową zaletą.

Jak samemu zamontować panele podłogowe? Czyli układanie paneli w jodełkę

Każdy o własnych siłach może zamontować panele w swoim domu. Może to nawet zrobić w pojedynkę, chociaż pomoc drugiej osoby zawsze się przyda. Panele można układać na wiele sposobów, chociaż są pewne zalecenia do których warto się stosować. Obecnie dosyć modne jest układanie paneli w jodełkę, bo tak ułożona podłoga jest bardzo efektowna, stylowa i modna. Układanie w jodełkę jest dosyć proste, jak sama nazwa wskazuje układa się panele naprzemiennie, tak by powstał wzór jodełki. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, każdy sobie z tym z łatwością poradzi.

Jak jeszcze można ułożyć panele?

Panele podłogowe można też oczywiście położyć w tradycyjny sposób, zaczynając od strony okna i kończąc po przeciwległej stronie przy drzwiach. Należy pamiętać o tym, że na obrzeżach znajdą się jeszcze listwy przypodłogowe, na nie również musi starczyć miejsca. Poza tym często się zdarza, że panele po ułożeniu przedstawiają jakiś wzór, przy układaniu więc trzeba się do tego zastosować, by ten wzór na pewno wyszedł. Współczesne panele układa się szybko i sprawnie, bo nie trzeba do nich używać żadnego kleju. Montuje się je na zatrzaski, co jest bardzo praktyczne i nie powoduje bałaganu. Dlatego też taki montaż można wykonać nawet przy świeżo pomalowanych ścianach, bo nic się nie zabrudzi przy takiej czynności. Poza tym panele podłogowe są tanim materiałem wykończeniowym, do tego pięknie się prezentują, zawsze są modne i efektowne a ich demontaż jest dziecinnie prosty. Warto więc się na nie zdecydować.