Pages Navigation Menu

parkietcompl - invest parkiet Gdynia, Warszawa

Gdzie kupić płytę OSB?

Gdzie kupić płytę OSB?

Na samym początku warto dowiedzieć się więcej o tym, czym właściwie jest płyta OSB. To materiał drewnopochodny, który znajduje bardzo szerokie zastosowanie w branży budowlanej oraz w branży meblarskiej, choć skala jego zastosowania jest dużo większa. Materiał ten powstaje ze starannie ułożonych i połączonych ze sobą wiórów drzewnych. Spoiwem dla wiórów jest wytrzymała i wododporna żywica sytnetyczna. Płyty mogą być jedno lub wielowarstwowe, w zależności od naszych potrzeb. W przypadku płyt wielowarstwowych, wióry w poszczególnych warstwach ułożone są w innej płaszczyźnie, dzięki czemu materiał ten zyskuje na wytrzymałości.

Płyty takie powstają w wyniku sprasowania oraz poddania surowca wysokiej temperaturze. Atutem takich płyt może być przede wszystkim ich niska cena oraz bardzo duża wytrzymałość, dlatego doskonale sprawdzają się w budownictwie, również w miejscach o podwyższonej wilgotności. Na rynku można wybierać spośród czterech modeli płyt OSB sklasyfikowanych według numeracji 1-4. Zdecydowanie największą popularnością cieszy się płyta OSB 3, która ma bardzo duże zastosowanie i najlepszy stosunek ceny do jakości materiału.

Gdzie kupić taką płytę?

Nie powinniśmy mieć problemu z zakupem tego materiału. Płyty OSB bez trudu kupimy w popularnych sieciach marketów budowlanych. Posiadają one duży wybór płyt, dzięki czemu dopasujemy je do naszych potrzeb. Alternatywą mogą być również hurtownie materiałów konstrukcyjnych i materiałów do produkcji mebli, gdzie możemy liczyć na jeszcze większy wybór oraz przede wszystkim niższe ceny. Hurtownie takie dostępne są zarówno w formie punktów stacjonarnych oraz w przestrzeni online, na przykład hurtownia https://centrum.meble.pl/.

Płyty OSB znajdziemy również w mniejszych i lokalnych sklepach z podobnym asortymentem. Jeżeli szukamy sprawdzonego materiału do produkcji mebli, czy też wykończenia wnętrza, to płyty te doskonale się sprawdzą. Są również dobrym zakupem dla domowych majsterkowiczów, którzy we własnym zakresie będą próbowali coś z nich stworzyć. Ich wdzięczność aranżacyjna sprawia, że są one również jednym z najpopularniejszych wyborów profesjonalistów.