Pages Navigation Menu

parkietcompl - invest parkiet Gdynia, Warszawa

Oczka wodne – o czym warto pamiętać?

Oczka wodne – o czym warto pamiętać?

Ozdobne elementy ogrodu to coś, co często decyduje o tym, czy dane miejsce zostanie uznane za godne uwagi. Wiele osób chce sprawić, by ogród stał się miejscem prawdziwego relaksu i był obiektem podziwu sąsiadów i gości. Jakie elementy powinny znaleźć się w ogrodzie, by było to możliwe?
Najczęściej montowanym elementem ozdobnym w ogrodach jest oczko wodne. Obecnie mało kto decyduje się na standardowe rozwiązanie w postaci folii, którą należy odpowiednio ułożyć. Zazwyczaj oczka wodne mają już gotową formę. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest łatwe umiejscowienie doniczek czy fontanny.

 

Jednocześnie warto jest pamiętać o tym, że taka ozdoba wymaga dbania o nią, a także odpowiedniej konserwacji. Filtry do oczek wodnych to coś, co jest niezbędnym elementem. Woda w oczku wodnym powinna przepływać w zamkniętym obiegu. Obecnie nie zaleca się oczek wodnych ze stojącą wodą, ze względu na możliwość pojawienia się komarów. Filtry zapobiegają mętnieniu wody i pojawieniu się nieprzyjemnych zapachów. Należy pamiętać jednak nie tylko o nich. Konieczne jest zabezpieczenie oczka poza sezonem.