Pages Navigation Menu

parkietcompl - invest parkiet Gdynia, Warszawa

Malowanie ciągnika w modne kolor znane ze ścian!

Malowanie ciągnika w modne kolor znane ze ścian!

Malowanie ciągnika farbami w kolorze, bez wcześniejszego zaznajomienia się z materiałem, może być nie tylko uciążliwe, ale również sprawi, że maszyny- takie jak chociażby traktor, czy też ściany- będą podlegać przyśpieszonej degradacji. Aby zabezpieczenie malowanej powierzchni było trwałe, należy użyć do tego specjalnie przeznaczonych ku temu farb, lakierów, utwardzaczy oraz pigmentów. Najtrudniejszymi, ale zarazem najtrwalszymi materiałami są niewątpliwie farby dwuskładnikowe. Pokrywa się nimi przedmioty narażone na pracę w trudnych warunkach, tj. maszyny rolnicze oraz stare ciągniki. Więcej: swiecie24.pl.

Trudne warunki, specyficzne, odbijające podłoże oraz sama praca w ciągłym kurzu czy w pełnym słońcu stawia warunek, że powłoka lakiernicza na takich maszynach musi być twarda, elastyczna oraz odporna na działanie wilgoci, kamieni, piasku oraz ocieranie się o ziemię.
Najważniejszy jest fundament, tj. blacha, na którą nanoszona będzie pierwsza warstwa lakieru. Traktor lub maszyna powinny być skrupulatnie umyte oraz odczyszczone z brudu. Stara farba lub jej pozostałości powinny być zdrapane szpachelką lub wypiaskowane. Następnym etapem jest dokładne odtłuszczenie rozpuszczalnikiem lub specjalnie do tego przeznaczonym preparatem o działaniu antykorozyjnym. Nie zaleca się używać do mycia ciągników myjek ciśnieniowych, ponieważ pod naporem wody mogą zostać zerwane przewody oraz linki elektryczne.

Idealnym rozwiązaniem, jednak dość kosztowym, jest zakupienie specjalnego środka odtłuszczającego do czyszczenia bloku silnika. Nanosi się go opryskiwaczem, przy czym spadające krople ściągają ze sobą brud oraz zalegający w szczelinach tłuszcz. Mycie silnika nie powinno odbywać się tylko przy odnowie lakierniczej. Jego konstrukcja, mimo że jest odporna na agresywne warunki zewnętrzne, to jednak zaniedbanie go, może kosztować awarią i kosztowną naprawą. Przed malowaniem należy dokładnie zabezpieczyć wszystkie newralgiczne elementy, na które nie powinna zostać naniesiona farba. Można do tego użyć foli oraz taśmy malarskiej. Nanoszenie podkładu w kolorze powinno odbywać się pistoletem, dzięki czemu farba dobrze przylegnie do podłoża a zarazem wniknie w najgłębsze zakamarki. Podkład powinien być nanoszony kilkakrotnie w równych odstępach czasowych, zalecanych przez producenta.

Ostatnią fazą malowania jest naniesienie powłoki twardej w postaci lakieru dwuskładnikowego. Traktor niczym dom, można pokolorować w dowolnych odcieniach. Najmodniejsze kolory w 2021 roku to kolor w odcieniach ziemi, brązy, zielenie oraz błękity. Tegoroczne modne kolory ścian to barwy i odcienie łączące się z naturą- również odnoszące się po malowania ścian i różnorakich pomieszczeń. Są to kolory bezpieczne oraz ponadczasowe. Pasują do każdego wystroju a zarazem są bardzo łatwe w utrzymaniu. Tegoroczne kompozycje mogą być również połączeniem kolorów odważnych oraz ekspresyjnych. Barwy w jednym pomieszczeniu w odcieniach ziemistych oraz niebieskich mogą mocno zaskoczyć. Według ekspertów trend na modne kolory w barwach natury będzie utrzymywać się przez kolejne kilka lat.

Artykuł powstał dzięki budowa.org