Pages Navigation Menu

parkietcompl - invest parkiet Gdynia, Warszawa

Laminaty wysokociśnieniowe

Laminaty wysokociśnieniowe

Zdecydowałeś się na remont? Chcesz mieć nowe blaty, ściany, meble lub drzwi. Więc teraz pojawia się pytanie: jaki materiał będzie dla Ciebie najlepszy?

Laminat HPL materiałem budowlanym

Materiały budowlane, które możesz napotkać podczas rozważania alternatywnych mebli to laminat HPL. Laminat HPL to sztuczny materiał wytwarzany z kilku warstw papieru, żywicy fenolowej sprasowanych na gorąco pod wysokim ciśnieniem. Materiał ten w ostatnich czasach stał się są bardzo popularny. Prawdopodobnie wynika to z korzyści przede wszystkim ekonomicznych i zalet, jakie posiada.
Dziś, dzięki takim nowoczesnym produktom na rynku, można wiele przeróbek domowych wykonać w prosty i ekonomiczny sposób. Z laminatem HPL można stworzyć piękne wnętrze, nie ograniczając się tylko do wzoru posiadającego naturalny wyglądu desek. Wzornictwo w tej branży jest tak obszerne, że jest w stanie zadowolić każdego konsumenta.

Podłogi z laminatu HPL i elewacje budynków

Laminaty hpl świetnie nadają się do tworzenia podłóg według indywidualnych projektów. Laminaty HPL bardzo dobrze radzą sobie również z wyciszeniem hałasu. Powstrzymują transmisję dźwięków takich jak muzyka i mowa. Rdzenie laminatów są tak zaprojektowane tak, aby zapewnić lepszą izolację akustyczną.
Laminaty HPL cieszą się dużą popularnością wśród projektantów. Ponieważ materiał ten jest wykorzystywany do wykonywania różnych przeróbek architektonicznych. Wielu budowniczych stosuje płyty laminaty HPL umieszczając je na zewnątrz budynków do tworzenia elewacji.
Stosowanie tego typu materiału staje się coraz powszechniejsze. Dlatego laminaty HPL można uznać za materiał przyszłego przemysłu meblarskiego i budowlanego.

Wysoka wydajność technologiczna i fizykomechaniczna, przyjazność dla środowiska oraz przystępna cena zapewniają rosnącą popularność temu materiałowi.
Wygodny format oraz szeroka gama wzorów i kolorów laminatu HPL pozwalają na wykorzystanie go zarówno w meblarstwie, jak i budownictwie.