Pages Navigation Menu

parkietcompl - invest parkiet Gdynia, Warszawa

Jak ozdobić salon w stylu industrialnym

Jak ozdobić salon w stylu industrialnym

Ozdoby metalowe znakomicie sprawdzą się we wnętrzach urządzanych w stylach industrialnych. To wystrój znany przede wszystkim z surowego i niewykończonego wyglądu, który przypomina stare fabryki i hale. Coraz bardziej popularne staje się projektowanie industrialnego salonu. Wymaga ono jednak połączenia cech danego stylu z osobistymi preferencjami, co nie jest wcale takie łatwe.

Poza tym, salon – niezależnie od tego, w jakim stylu zostanie urządzony, musi zapewniać domownikom najwyższy możliwy komfort. To w nim przecież odpoczywamy i relaksujemy się, a także zacieśniamy więzi z najbliższą rodziną, znajomymi, a także z nieznajomymi. Tutaj sprawdzić się może na przykład odsłonięta ściana z czerwonej cegły, skórzana sofa, odważne oprawy oświetleniowe z mocno widocznymi rurami i kablami i wyróżniające się dywaniki.

Surowa i niewykończona estetyka to cecha charakterystyczna stylu industrialnego lub loftowego, w których betonowe powierzchnie są niezmiernie mile widziane. Mogą pojawiać się na różnych powierzchniach, takich jak: podłoga, sufit, czy ściany. Polerowany beton będzie dla nich doskonałym wykończeniem, może jednak wnieść do wnętrza sporo chłodu. Jeśli wolisz nieco cieplejsze klimaty, możesz dodać odrobinę ciepła do betonowych ścian, grając cieplejszymi odcieniami takich elementów wykończenia wnętrza lub wyposażenia go, jak łupek lub drewno. Świetnie też sprawdzą się w tym celu rośliny doniczkowe.

Styl przemysłowy (industrialny, lofotwy) charakteryzuje się kolorami, które naśladują przemysłowe wykończenia. Może to być cegła, patyna, beton i drewno. Taka mieszanka sprawia, że przestrzeń nabiera pewnej przytulności. Warto też pamiętać, że przy wyborze mebli najlepiej wyglądać będą ciężkie, masywne elementy wyposażenia wnętrza, które dopasują się do stylu przemysłowego.

Styl industrialny zawiera także dosyć starannie (mimo pozornie przypadkowego doboru elementów aranżacji) dobraną mieszanką różnorodnych tekstur. Ciepło drewna będzie kontrastować ze sterylnością gołego betonu. Uzupełnij surowe materiały miękkimi tkaninami, aby stworzyć równowagę między tym, co niewykończone i przytulne.